فناوری

رونمایی چین از اولین سیم‌کارت چند کاربری دنیا

رونمایی چین از نخستین سیم‌کارت چند کاربری دنیا

 

چین از سیم‌کارت‌های مجهز به فناوری زنجیره‌بلاکی رونمایی کرد. این سیم‌کارت جدید موسوم به Bsim، در واقع ادغام یک سیم‌کارت و یک کارت‌بانکی است که دسترسی ایمن‌تر و راحت‌تر به فناوری وب‌۳ و دنیای مجازی (متاوِرس) را فراهم می‌کند

به گزارش خبرگزاری برنا چین از سیم‌کارت‌های مجهز به فناوری زنجیره‌بلاکی رونمایی کرد. این سیم‌کارت جدید موسوم به Bsim، در واقع ادغام یک سیم‌کارت و یک کارت‌بانکی است که دسترسی ایمن‌تر و راحت‌تر به فناوری وب‌۳ و دنیای مجازی (متاوِرس) را فراهم می‌کند.

این سیم‌کارت شبیه سیم‌کارت‌های سنتی است، اما فضای ذخیره‌سازی آن ۱۰ تا ۲۰ برابر بزرگ‌تر است و قدرت محاسباتی آن ۱۰ برابر قوی‌تر است و می‌تواند خطرات حمله‌های سایبری مخرب را کاهش دهد؛ همچنین به‌عنوان دروازه ورود به وب‌۳، به بهبود مدیریت اقتصاد دیجیتال کمک می‌کند.

چین قصد دارد استفاده از سیم‌کارت‌های جدید را در صدور گواهینامه‌های شناسایی دیجیتال، اینترنت اشیا و مدیریت دارایی‌های دنیای مجازی (متاورس) و سایر برنامه‌ها ترویج دهد.

گفتنی‌ست تا پایان سال ۲۰۲۲، اقتصاد دیجیتال چین به ۷/۱ تریلیون دلار آمریکا رسید و در رتبه دوم جهان قرار گرفت و نسبت آن در تولید ناخالص داخلی کشور به ۴۱/۵ درصد افزایش یافت. زنجیره‌بلوکی، نقشی حیاتی در تقویت اقتصاد دیجیتال ایفا می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا